Po stopach mrtvych

Napriek vikendu sme zamierili na turisticky vychytene miesto, kde sa dali ocakavat dalsie rady – do Notre Dame. Bolo to vsak sklamanie, lebo sme necakali ani 5 minut a boli sme dnu. V monumentalne pompeznom chrame prebiehala omsa, zatial co davy turistov dokola fotili, co sa dalo. Vratane knaza. Teda on nefotil, jeho fotili.

Ideme navstivit Quasimoda

Na vezu uz ale casenky boli a to najskor az na jednu poobede, co sa nam ale neoplatilo rezervovat a vracat. Namiesto planovanej kavy nas v ulicke plnej restauracii zlakala jedna na reklamovane slimaky a cibulacku, ze si teda dame taky mensi snack. Ked sme si uz objednali, napadlo mi vobec skontrolovat hodnotenie na google maps. Tu sme ostali trocha v soku, niekto mal v jedle svaba (to sa ale moze stat aj vo Phong Nam na Mileticke), dalsi videl zavrete macky v pivnici, iny mal hnacku a v ziadnom pripade neodporucali sa tam najest. Ved sme aj v case obeda boli podozrivo sami. Slimaky sa dali, cibulacka a vino stalo zaprd a radsej sme rychlo usli.

Cisty fantasy world

Zobrali sme to smer cintorin Père Lachaise, kde si vylihuju Jim Morisson, Apolinaire, Honore de Balsac, Oscar Wild a ini velikani.

Po pesej prechadzke na Bastilske namestie, kde nic nebolo a este ho aj relonstruovali, sme zaliezli zas do zeme a cestovali na druhy breh Seiny ku katakombam. Na nase prekvapenie ale za pol hodinu zatvarali kvoli strajku a rad bol minimalne na hodinu. Aj pracovnicka upozornovala stojacich, ti ale tvrdohlavo stali dalej, my sme to vsak radsej vymenili za dobru veceru a Luxemburske zahrady. Tie boli neuveritelne plne a parizania aj turisti si tu posedavali a oddychovali, citali knizky ci popijali vinko. Take tipicke, romanticke, asi ako si ludia Pariz predstavuju zo zalubenych kniziek.

Idylka

Od zahrad je na skok od Pantheonu, v tom case uz zavreteho, tak sme ho aspon presli dokola. Tu su na vecnom odpocinku ine osobnosti, prevazne vedci, napr. Marie Currie. Posledne kroky nas zaviedli na Saint Germain des Prez, kde bol akysi stary kostol s nejakou akciou vnutri a bambusove lesenie, ktore bohvie,

na co sluzilo. A tu uz sme mali toho na dnes dost.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *