Úvod

Tento výlet prišiel tak trochu nečakane. Do Nórska sme mali v pláne ísť navštíviť Sašinho brata, no pôvodne letecky letecky a len na predĺžený víkend. Keď už bola táto téma o niečo viac aktuálna a začalo sa o nej viac diskutovať, prišiel perfektný nápad – pôjdeme autom, beztak musíme Dávidovi zobrat nejaké veci a do auta sa toho viac zmestí, a spravíme si z toho roadtrip po Nórsku a zastavíme sa aj v niektorých tranzitných mestách. Bude to paráda!

Najvhodnejší termín vyšlo obdobie veľkej noci, kde sú dva dni voľna, čo znamená menej vyčerpanej dovolenky a menší nápor v práci. Od rozhodnutia do výletu nám teda ostávali nejaké 3 týždne.

Plánovanie tentokrát nebolo ani zďaleka také precízne, ako v Slovinsku, dosť detailov budeme riešiť až na mieste. Predbežne chceme stráviť dve noci po ceste do Trondheimu, tie sme si vopred aj zabookovali na Airbnb, jedna v Heikendorfe neďaleko nemeckého mesta Kiel a druhý nocľah v Oslo. Na cestu smerom tam nemáme naplánované žiadne zastávky za bodmi záujmu, chceme sa čo najskôr dostať do cieľa.

Tam by sme mali prespať jednu noc a spolu s Dávidom a jeho kamarátkou prejsť okružnú jazdu cez Molde, Alesund, Geiranger a naspať do Trondheimu. Cesta domov už bude opäť len vo dvojici – Oslo, Gothenburg, Copenhagen, Berlin. Toto všetko by sme mali zvládnuť za 12 dní, rátam, že najazdíme asi 7000 km. Miesta, ktoré by sme chceli vidieť, máme len vo forme zoznamu z Tripadvisoru, ten budeme dopĺňať cestou a vyberať to zaujímave z neho až keď to bude aktuálne. Nepríjemné môže byť ročné obdobie, ktoré sme zvolili, keďže niektoré cesty a turistické atrakcie môžu byť uzavreté, scenérie nemusia byť tak pekné, ako každý pozná z fotiek.

Vyraziť chceme okolo 6-7 ráno, v Heikendorfe by sme mali byť medzi 8-10 večer. Treba rátať s možnými zdržaniami, prvý deň by sme mali prejsť najdlhšiu trasu, ale zas väčšina je po diaľnici, takže časovo by mala byť ekvivalentná s tými kratšími.

2 komentáre


  1. ked uz budete v tom Berlíne, kolko prepraviek Fritz Koly sa vam zmestí do auta? 🙂

    Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *